• Branda
  • Branda Çeşitleri
  • Branda Montaj Şekli
  • Branda Nedir
  • Kamp Çadırı

Kısaca Branda Muşamba türünde, su geçirmez, kalın bez olarak anlatabiliriz .İtalyanca olan bu kelime bizlercede özellikle işyerlerin üstünü örten muşamba bez anlamında çok fazla kullanılmaktadır.

Branda, vinil gerek kalite, gerekse fiyatı acısından uygun bir üründür. Bundan dolayıdırki kullanım alanı çok daha fazladır. Bunların birkaçından bahsetmek gerekirse. Branda, vinyl reklam rektörünün vazgecilmez bir ürünü olduğundan daha önce sözetmiştik. Digital Baskı sektöründe branda ( vinyl ) afiş olarak, tabela olarak gerek yüzey giydirme olarak kullanılır. Reklam işlerinde afiş en cazip maliyetli reklam ürünüdür. Bundan dolayı indirimler, kampanyalar v.b açıklamaların reklamlarını firmalar Branda dan afiş yaparak kullanır. Piyasada en sık bu ürünleri görebileceğiniz yerler ise Benzin istasyonları, Mağazalar, Restaurantlar, İnşaat Firmaları gibi alanlardır.

Benzin istasyonlarında kullanılacak afişler, kuş gözü diye tabir ettigimiz aliminyum halkaların brandanın köşelerine açılması ile bu alanlardan montajı ip ile yapılır. Yada brandanın sağ ve sol kısımlarına sopa gecirecek kanallar asılır ve bu sopalar vasıtası ile brandanın montajı yapılır. Mağazalarda ve Restaurantlarda da uygulanış şekli  ve brandanın işlenmesi aynıdır. Ancak kuş gözleri yani kapsüller branda, vinil üzerine atılmadan önce genelde brandanın 4 kenarıda sağlamlığı artsın, rüzgardan etkilenmesin diye dikilir ve sonrasında kapsül çakılır. İnşaat alanlarının tanıtımı için kullanılan Vinyllerin Brandaların montaj şekli diğerlerine göre biraz daha farklıdır. Öncelikle İnşaat alanlarında kullanılacak brandaların çok büyük olduğunu düşünürsek ve dış mekanda kullanılacağını düşünürsek bu brandanın çok sağlam olması gerekmektedir. Brandanın sağlamlaştırılması için kolon tabir ettiğimiz genişliği 2cm - 5cm. aralığında değişen kopması çok zor olan bir ürünü brandanın dört yüzeyinede dikiyoruz ve sağlamlaştırıyoruz. Brandanın asılması için birer metre ara ile tüm kenarlarına kolondan halka dikilir  ve tüm bu yüzeylerden bağlamak sureti le montajını yapılır. Örneğin genişliği 20mt, yüksekliğide 30metre olan bir tanıtım afişi yapıldığını  varsayarsak, toplam 600 m2 lik bir alan kaplayan bu branda, vinil , rüzgar aldığında ortalama 25 tonluk bir kuvvet oluşacaktır. Bundan dolayı  brandanın 1'er metre ara ile diktiğimiz kolanlardan bir tanesi bile boş geçilmeden bağlamamız gerekir. Son derece sağlam bir uygulama olacaktır ve brandanıza herhangi  bir zarar gelmeyecektir. Tabi brandanızın güvenliğini daha çok arttırmak isteseniz brandanızın üstüne üçgen şeklinde ( üçgenin sivri ucu aşağıya bakacak şekilde ) yada yuvarlaklar şeklinde hava kanalları açılabilir. Bu işlemi yaparken yazılara yada görsellerin önemli bölgelerine gelmemesine dikkat ediniz.
Branda, vinil çadır yapımında da kullanılan bir üründür, Kamp Çadırları olarak bilinen çadırların malzemesi Brandadır, kalitesine göre değişken malzemeler kullanılmaktadır. Bu branda, vinyl tiplerinin renk alternatifler bulunmaktadır ortalama 30 çeşit renk vardır. Büyük ebatlı odalar şeklinde olan çadırlar için dayanıklılığı yüksek olan densitesi yoğun olan brandalar tercih edilir. Çadırların daha profesyonel şekilleride mevcuttur. Maydones Show Land gibi dev eğlence çadırları yine vinyl malzemeyle yapılmıştır.

 

 

Elit Branda ve Tente Sanayi
Hürriyet Mahallesi Cengiz Topel Caddesi No:95/D Küçükköy Gaziosmanpaşa - İSTANBUL
Tel: 0212 545 69 39 (pbx) Fax: 0212 545 81 02
E-Mail: info@elitbranda.com
Web Tasarımı MBT

ÇADIR / BRANDA / TENTE